Yaşam

Sıkışan Kavanoz Kapağı Nasıl Açılır?

Kadınları mutfakta zorlayan durumlar arasında yerini alan sıkışan kavanoz kapağı sorunundan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Sıkışan Kavanoz Kapağı Açma Yöntemleri

Pek çok kadın sıkışan kavanoz kapağı nasıl açılır sorusunu sorar. Çünkü evde mutfakta yemek yaparken sıklıkla kavanoz kapağı açamama sorunu ile karşı karşıya gelinir. Bu sorun nedeni ile de kadınlar yaşadığı zor durumdan kurtulmak ister. Sıkışan ve bir türlü açılamayan kavanoz kapakları size sunduğumuz basit yöntemler ile tarih olur.

  • Sıkışan kavanoz kapağı ile karşılaşılan kadınların en sık uyguladıkları yöntemlerin başında kavanoz kapağının havasını bıçak yardımı ile almak gelir. Bu sayede de kavanoz kapağındaki sıkışma ortadan kaldırılarak hemen kapağın açılması sağlanır. Bunun için bıçağın sivri tarafı ile kavanozun kapağından biraz boşluk oluşmasını sağlamak gerekir. Son derece kolay bir şekilde kavanoz kapağı bu yöntem ile açılır.
  • Kadınların kavanoz kapağı açma yöntemleri arasında kullandıklarından biri de kavanozun kapağına sert bir şekilde vurmaktır. İsterseniz bıçağın ters tarafı ile kavanoz kapağına vurabilirsiniz. Ya da kavanoza dikkat ederek kapağı yere vurabilirsiniz. Bu uygulama ile de anında sıkışan kavanoz kapağı açılır. Mutfakta kolaylık sağlayan yöntemlerden biri de bu uygulamadır.
  • Bir yere vurarak kavanoz kapağını açmak istemediğiniz durumlarda sıcak sudan da yardım alabilirsiniz. Sıcak su ile kavanoz kapağı açmak da oldukça kolaydır. Bunun için derince bir kabın içine az miktar sıcak su koyun. Daha sonra da kavanozu ters bir şekilde kapağı suda olacak şekilde bekletin. Birkaç sanayi bekletmeniz yeterli olur. Daha sonra kapak kolay bir şekilde açılır. Sıkışan kapak açma uygulamaları sayesinde de artık sizi zorlayan kapaklar da tamamen ortadan kalkarak istediğiniz sonuca ulaşmanız kolaylaşır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu