Ekonomi

Tüm Bankaların Faiz Oranları

Her bankanın faiz oranı aynı değildir. O yüzden kredi çekerken Tüm Bankaların Faiz Oranları konusunda hassas olup iyi araştırmaktır.

Kredi çekerken birçok dikkat etmeniz gereken etken var. Öncelikle tabi ki çekeceğiniz miktarı belirlemeniz gerekiyor. Bu noktada sadece sizin istediğiniz miktarın dışında bankanın size uygun miktarı da belirlemesi gerekiyor. Kredi notunuz bu nokta da çok önemli. Kredi Notum Kaç Olmalı, sorusunun cevabı çekeceğiniz miktara göre değişecektir.

En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim ?

 Bu sorunun en iyi cevabını bankalardan öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz ve aylık geliriniz bu miktarın belirlenmesi noktasında en önemli iki unsur arasında yer alıyor. Kredi notunuz, daha önceden bankalardan çektiğiniz kredilerin borcunun veya kullandığınız kredi kartı borçlarınızın ne kadar düzenli ödediğinize göre değişecektir.

Kredi çekebilmek için birçok şartı sağlamanız gerekiyor. 18 yaşından büyük olmak veya sigortalı bir işte çalışıyor olmak gibi birçok şart var. O yüzden kredi çekmeden önce bütün araştırmaları yapıp kredi çekebilecek durumda olup olmadığınızı bilmeniz gerekiyor.

 Hangi Bankayı Seçmeliyim ?

 Öncelikle her bankanın faiz oranı farklıdır. Eğer çekeceğiniz miktar çok değil ise, aradaki fark çok büyük gözükmese daha büyük miktarlı kredilerde faiz, oldukça önemli bir nokta. O yüzden kredi çekmeden önce neredeyse bütün bankalara gidip teklif almalısınız. Teknolojinin geldiği son nokta ile şubelere gidip tek tek uğraşmak zorunda bile değilsiniz. Telefonunuzdan internete girerek, teklif alabilirsiniz ya da, bankaları arayarak müşteri temsilcilerinizden teklif alabilirsiniz. En Uygun Faiz konusunda oldukça dikkat ederek, ödeyeceğiniz miktarı önemli miktarlara kadar düşürebilirsiniz.

Kredi çekmek size o anda kurtarıcı gelse bile, daha sonraki zamanlarda ödeyemeceğiniz bir borcun altına girmek sizi daha fazla zorlayacaktır. O yüzden kredi çekerken oldukça düşünmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu